13 kwietnia w Radymnie wspominać będziemy Ofiary Zbrodni Katyńskiej. Obchody, na które zapraszamy poniżej połączone będą z promocją książki „Katyńczycy z garnizonu Radymno”.
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Archidiecezja Przemyska, parafia pw. Miłosierdzia Bożego i Wspomożenia Wiernych w Skołoszowie, władze państwowe i samorządowe powiatów jarosławskiego, przemyskiego, Miasto Radymno, gmina Radymno i sołectwo Skołoszów oraz Szkoła Podstawowa w Skołoszowie im. Ignacego Jana Paderewskiego a także 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu, 5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana, 1 batalion czołgów w Żurawicy oraz 20 Brygada Obrony Terytorialnej w Przemyślu zapraszają na uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Wydarzenie będzie miało miejsce dnia 13 kwietnia 2024 roku w Skołoszowie a następnie w Radymnie. Szczegółowy program uroczystości przedstawiamy poniżej:
Skołoszów
Godz. 10.00 Uroczysta msza święta w Kościele w Skołoszowie z udziałem dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Skołoszowie.
Mszę koncelebruje ks. abp Adam Szal.
Złożenie kwiatów przy Dębie Pamięci w Skołoszowie oraz upamiętnienie ks. dr Henryka Hazika.
Radymno
12.00 Uroczystość złożenia kwiatów przy Dębie Pamięci w koszarach radymniańskich. Po uroczystości występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie.
13.00 Promocja książki „Katyńczycy z garnizonu Radymno” i spotkanie autorskie z dr Zbigniewem Moszumańskim (Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie) .