W odpowiedzi na inicjatywę jednej z Mieszkanek Radymna publikujemy ogłoszenie dotyczące możliwości doradztwa i pomocy w wypełniania zeznania podatkowego za rok 2023.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Radymna
Jak wiadomo, 30 kwietnia 2024, (wtorek) mija termin rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Wielu z Państwa, zwłaszcza emerytów i rencistów, może nie wie, że dochody do 30 000 zł rocznie są ustawowo zwolnione z podatku, a jednak wypłaty 13-tki i 14-tki z ZUS (lub KRUS) zostały opodatkowane. Jeśli Państwa Pit 40A/11A z ZUS lub KRUS w rubryce 37 lub 57 zawiera informacje o pobranej zaliczce na podatek, a przychód jest mniejszy niż 30 000,00 to warto złożyć do Urzędu Skarbowego odpowiednie Zeznanie Podatkowe, w którym wykaże się tą pobraną zaliczkę do zwrotu dla Podatnika. W przypadku posiadania rachunku bankowego warto wpisać jego numer na deklaracji PIT, aby Urząd Skarbowy nie dokonywał zwrotu za pośrednictwem poczty, ponieważ ta forma powoduje potrącenie kwoty na obsługę przekazu pocztowego w kwocie ok 15 zł.
W dniach 24, 25,26 i 29 kwietnia – w zależności od potrzeb mieszkańców – w godzinach popołudniowych od 16:00 do 18:00 (19) w Urzędzie Miasta zorganizujemy BEZPŁATNY dyżur doradcy podatkowego, do którego będzie się można zwrócić z prośbą o pomoc w rozliczeniu Pit i wypełnieniu stosownych dokumentów.
Zainteresowane osoby będą mogły tez skorzystać z usługi elektronicznej wysyłki deklaracji podatkowej do US, jeśli zabiorą ze sobą również Pit za 2022 rok (podpis przychodem za rok poprzedni).

Bardzo prosimy, aby osoby młodsze, korzystające z portalu, przekazały tą informację bliskim, sąsiadom czy znajomym, którzy nie korzystają z FB, a być może będą chciały skorzystać z doradztwa podatkowego.