Dziś, wprowadzony do kalendarza świąt państwowych na mocy ustawy z 20 lutego 2004 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, przy okazji obchodzenia świąt patriotycznych, wspominania ważnych rocznic, w sytuacjach istotnych dla małych, lokalnych społeczności i tych dotyczących wszystkich Polaków, w momentach wzruszeń i radości, podczas zawodów sportowych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków. 2 maja jest okazją by w sposób szczególny uhonorować barwy biało-czerwone poprzez wywieszenie flagi np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem, wpięcie kokardy narodowej w klapy marynarki.

Tuż przed rozpoczęciem majowego, długiego, weekendu, zgodnie z ustaloną już w naszym mieście tradycją, dla uczynienia Flagi Biało-Czerwonej spotkały się społeczności funkcjonujących w mieście placówek edukacyjnych. Dzieciaki oraz ich nauczycielki z przedszkoli: Samorządowego i Parafialnego, na boisku szkolnych spotkały się z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939. Zgromadzonych w imieniu Burmistrza Miasta Radymna powitała Zofia Kawałek. Po jej wystąpieniu odśpiewany został hymn państwowy. Potem dzieci deklamowały i śpiewały z właściwą dzieciom prostotą i radością wymachując biało-czerwonymi chorągiewkami. Na zakończenie, także wzorem lat ubiegłych wszyscy odtańczyli biało-czerwonego poloneza.